امروز جمعه 07 مهر 1402 ساعت 11:34:35
اولین رویداد مدیریت بحران ایران قوی 1401
سال 1402 رهبری
مدیریت بحران شهر اسلامشهر
مجلس برای تقویت جایگاه و ساختار مدیریت بحران تلاش می کند

مجلس برای تقویت جایگاه و ساختار مدیریت بحران تلاش می کند


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از مرکز فرماندهی و ستاد مدیریت بحران شهر تهران بر عزم مجلس برای تقویت جایگاه و ساختار مدیریت بحران در لایحه قانون مدیریت بحران کشور در برنامه ششم توسعه و برنامه های سالانه بودجه تاکید کرد و استفاده از ظرفیت و توان شهرداری ها را در دستیابی به شهر ایمن و پایدار ضروری خواند.


به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران، دکتر علاالدین بروجردی افزود: یکی از مهمترین مسائل شهر تهران به عنوان یک شهر بزرگ در سطح جهان، آینده اندیشی و مدیریت بحران های احتمالی متاثر از حوادث طبیعی اعم از سیل و زلزله است.

وی با اشاره به فعالیت های انجام گرفته در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: خوشبختانه راه اندازی این مرکز از اواخر دهه 80 بعنوان یک تصمیم بهنگام و منطقی بود و به میزان قابل توجهی می تواند برای حل مشکلات تاثیرگذار باشد. با این حال ضروری است که از طریق صدا و سیما در حوزه آموزش و اطلاع رسانی به مردم نسبت به شناخت مخاطرات احتمالی و آشنایی با برنامه های تدارک دیده شده اقدامات بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به نقش حمایتی مجلس از فعالیت های مدیریت بحران تهران یادآور شد: مجلس در دو ظرفیت مهم که در حال شکل گیری است یعنی برنامه ششم و لایحه بودجه سالانه می تواند نقش آفرینی کند. در نتیجه امیدوارم بتوانیم در مجلس کمک کنیم تا این مرکز مهم با موفقیت بیشتری ماموریت خود را اجرا کند.

وی با اشاره به واقعیت لرزه خیزی کشور گفت: به غیر از تهران بسیاری از کلان شهرها و مناطق مسکونی کشور در پهنه های لرزه خیز واقع شده اند و باید با مقاوم سازی و آمادگی و آموزش مردم میزان مخاطره در برابر زلزله را کاهش داد.
 

احادیث
اميرالمؤمنين علي (ع): آگاه ترين مردم به روزگار، كسي است كه از حوادث آن تعجب نكند.
وضعیت آب و هوا
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظر شما درباره سایت چیست؟
نمایش نتایج
آمار بازدید کنندگان
بازدید امروز: 329
بازدید دیروز: 298
بازدید کل: 900478