امروز جمعه 22 آذر 1398 ساعت 01:57:29
سازمان مدیریت بحران کشور و سازمان بسیج مستضعفین تفاهم نامه همکاری در حوادث طبیعی امضا کردند

بر اساس این تفاهم نامه همکاری، نیروهای بسیج با برنامه ریزی هدفمند برای پیشگیری و مدیریت بحران سازماندهی خواهند شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، صبح روز (یکشنبه) تفاهم نامه همکاری میان سازمان بسیج مستعضفین و سازمان مدیریت بحران کشور به امضای اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج مستعضفین رسید.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: این تفاهم نامه به استناد سیاست های کلی ابلاغی توسط مقام معظم رهبری در خصوص پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و مفاد قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور و با توجه به ظرفیت های سازمان بسیج مستضعفین مبادله شده است.
وی در خصوص نقش نیروهای مسلح در مدیریت بحران کشور گفت : به این موضوع اعتقاد داریم و طبق تاکید مقام معظم رهبری باید از ظرفیت نیروهای مسلح استفاده کنیم.
نجار گفت: تفاهم نامه‌ای که امروز منعقد شد در راستای همان تفاهم نامه میان وزارت کشور و ستاد کل نیروهای مسلح است.
وی افزود:  بر اساس این تفاهم نامه سازمان بسیج مستضعفین متعهد می شود در زمینه آموزش نیروهای بسیج محلات، اماده سازی اردوگاههای بسیج برای آموزش و اسکان اضطراری، در اختیار گذاشتن ظرفیت های مخابراتی و تربیت مربی بحران اقدام نماید.
معاون وزیر کشور با بیان اینکه بسیج، بعنوان بزرگ ترین تشکل مردم نهاد کشور است گفت: بسیج اولین نیروی است که در سر صحنه حوادث حاضر است و این موضوع را در حوادث گذشته مانند زلزله بم، زلزله رودبار و سیل‌ها در کشور به اثبات رسانده است.
وی افزود: این نیرو به صورت خود جوش در حوادث حاضر شده و به امداد رسانی و حادثه دیدگان پرداخته است و اکنون با امضای این تفاهم نامه در نظر است از استعداد بسیج در سایر مراحل مدیریت بحران از جمله پیشگیری استفاده مطلوب تر گردد.

 

احادیث
اميرالمؤمنين علي (ع): آگاه ترين مردم به روزگار، كسي است كه از حوادث آن تعجب نكند.
وضعیت آب و هوا
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظر شما درباره سایت چیست؟
نمایش نتایج
آمار بازدید کنندگان
بازدید امروز: 281
بازدید دیروز: 718
بازدید کل: 204590